תולדות היהודים בארץ ישראל

פורום היסטוריה

קומונות

תפוז אנשים

  • שלום אורח
  • הרשמה
  • כניסה למערכת
  • TapuzConnect
פורום היסטוריה

פורום היסטוריה


בהנהלת קוכולין
פורום זה נועד לדיונים על היסטוריה במובן הרחב ביותר של המילה, מדוד המלך ועד נפוליאון, מאוגוסטוס קיסר ועד
מאו דזה טונג, מלותר ועד צ´רצ´יל.

כללי השימוש בפורום:

1) הדיונים עוסקים בהיסטוריה ולא במבחני הבגרות. אין לשאול על בגרויות- תודה.

2) יש להשתמש בשפה מנומסת ונקייה- הודעות שיחרגו מכלל זה ימחקו ללא אזהרה.

3) אין לדון על פוליטיקה אקטואלית בפורום, בכלל זה אירועים שהתרחשו ב-20 השנה האחרונות.שיתוף בפייסבוק

ראשי
הודעות
לוח אירועים
צאט TV (0)
RSS
דף קבצים
חברי קומונה חברי הקומונה
הודעה בקומונה פורום היסטוריה
תולדות היהודים בארץ ישראל

מאת: אביב חו   23/04/05 | 09:42


הופיע הספר "תולדות היהודים בארץ ישראל-3500 שנות חיים" מאת אריה חורשי שיצא לאור החודש בהוצאתינו .

הכרך הראשון, "מחירות לעבדות ומעבדות לחירות", מוכיח את רציפות הישוב היהודי בארץ ישראל בכל התקופות. המחבר, שחדר לתוך "החור השחור" של ימי הביניים הוכיח, שעם חורבן הבית השני לא פסק הישוב העברי בארץ ישראל. כחלוצי הישוב שימשו עובדי האדמה, שלא גורשו מהארץ בשעת ההגליות ובמשך מאות בשנים נאחזו בקרקע שלהם ועל אף שינוי משטרים, רדיפות ואף עושק, חיו בתוך יישוביהם. המחבר מוכיח שבמשך אלפי שנים מימי תקופת התנ"ך ועד המאה העשרים לא פסקה העלייה ארצה, אם לשם ייסוד מוסדות דתיים, אם מתוך מטרות עסקיות ואם מתוך התלהבות משיחית.
הכרך השני, "המלחמה שאינה נגמרת", מתאר את המאבק של עם ישראל היושב על אדמתו להשגת שלוש הזכויות העיקריות של העם היהודי בארץ ישראל: הזכות לעלייה חופשית, הזכות להתיישבות בכל חלקי הארץ והזכות להגנה עצמית. הוא מתחיל במאבק נגד ממשלת המנדט הבריטי, הקמת מדינת ישראל ונמשך במלחמת השחרור שלאחריה פורצות מלחמות נוספות כמעט בלי הפסקה עד ימינו אנו. למרות ניסיונות בלתי פוסקים של אויבי היהודים להחזיר את גלגל ההיסטוריה אחורנית לא פסקה התפתחות הישוב היהודי והעלייה ארצה מכל קצוות העולם.
*   *   *
לאורך כל הספר תוך סקירה שיטתית, בהירה וקולחת מצליח המחבר לשמור על האובייקטיביות ההיסטורית, כשהוא מתאר, כמו צלם את האירועים, מבלי לנקוט עמדה משלו ומשאיר לקורא להסיק את המסקנות.
הספר מיועד לכל אדם שההסטוריה היהודית יקרה לו. עניין מיוחד ימצאו בו תלמידי התיכון שיקראו את הספר בשקיקה ולא כמו ספר היסטוריה יבש, ותיקי הישוב שיזכרו "בימים ההם", איש איש וזכרונותיו, העולים החדשים שילמדו באיזה מחיר רכש עם ישראל כל רגב אדמה ובעיקר למורים ועובדי המדינה.
*   *   *
אריה חורשי, יליד 1911, בוגר אוניברסיטה בקראקוב (פולין) במדעי החברה. עלה ארצה ב-1934 והיה בין מייסדי קבוצת כפר החורש בהרי נצרת. היה בין המתנדבים הראשונים לבריגדה היהודית ועסק בהצלת פליטים. היה רכז תרבות בבית העולים בנימינה, יפו וצפון תל אביב.  אחר כך מנהל בית הספר במעברת באר יעקב. אחרי שעבר לחולון ייסד את בית הספר 'כצנלסון' שאותו ניהל עד פרישתו. פרסם עשרות ספרים וביניהם: תולדות התרבות, מוצא האדם, מילון ראשון לתלמיד, חגים וימי זכרון לתלמיד, מזמור ליהודי הלוחם, צלילים מן העבר, תולדות היהודים בארץ ישראל תחת שלטון המוסלמים ועוד רבים אחרים.
לרכישה:    הוצאת ברקאי ספרים      HTTP://WWW.BOOKSHOP.CO.IL    

סבלנות,סובלנות,עזרה הדדית,מאירים את עולמי עם אהבה וצחוק !

מצורף קובץ jpg

  
  
 ◄ שליחה באימייל   ◄ הדפסה

;


Copyright©1996-2020, תפוז אנשים בע"מ